Skärmcupen 11.08.2022 - Vargberget
Bana A 5,4km
(Startade: 6, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Åkerlund Tobias Kristina 32:46
2. Kenneth Smeds NOK 45:17 +12:31
3. Luhtala Jouni TeuRi 46:34 +13:48
4. Christian Granlund NOK 47:38 +14:52
5. Johan Sten NOK 49:47 +17:01
6. Sund Bo-Göran NOK 53:07 +20:21
Bana B 4,1km
(Startade: 14, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Eno Kaarlo TeuRi 38:14
2. Tuomela Timo Teuva 38:18 +00:04
3. Sandelin Caroline NOK 38:37 +00:23
4. Forsén Björn NOK 39:36 +01:22
5. Rinne Matti TeuRi 41:19 +03:05
6. Åbacka Toni IS Söderby 41:51 +03:37
7. Rajamäki Jari Kristina 41:59 +03:45
8. Utfolk Kjell Kristina 42:32 +04:18
9. Krook Jonas NOK 47:57 +09:43
10. Bo Helenelund NOK 49:28 +11:14
11. Johnny Skog NOK 50:13 +11:59
12. Riippi Seppo Teuva 53:01 +14:47
13. Latva Veijo KRS 53:20 +15:06
14. Mylläri Britt-Marie NOK 56:35 +18:21
Bana C 3,5km
(Startade: 13, Avbröt: 0, Ej godkänd: 1)
1. Sune Nordström NOK 29:22
2. Sved Stefan NOK 31:28 +02:06
3. Hertsbacka Sara NOK 33:24 +04:02
4. Bärdèn Bror-Gustav NOK 34:04 +04:42
5. Ann-Mari Sandgren NOK 36:49 +07:27
6. Pihlaja Antti Kristina 39:46 +10:24
7. Björn-Olof Heikkilä Kristina 40:59 +11:37
8. Kiili Kari Teuva 44:13 +14:51
9. Vitalii Borovskyi NOK 45:41 +16:19
10. Vantaa Minna TeuRi 50:27 +21:05
11. Sundholm Ingrid NOK 51:52 +22:30
12. Norrgrann Karl-Gustav NOK 57:20 +27:58
Hertsbacka Karl-Gustav NOK ej godk.
Bana D 2,1km
(Startade: 5, Avbröt: 0, Ej godkänd: 1)
1. Sandgren Lars NOK 33:05
2. Antfolk Axel NOK 37:03 +03:58
3. Robin Karlberg NOK 43:34 +10:29
4. Gullmets Håkan NOK 44:45 +11:40
Antfolk Aron NOK ej godk.
D-8 RR
(Startade: 1, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Isa Ingberg NOK 12:11
H-8 RR
(Startade: 4, Avbröt: 0, Ej godkänd: 1)
1. Noah Sved NOK 11:12
2. Wikman Markus NOK 16:41 +05:29
3. Vincent Gulin NOK 17:05 +05:53
Smeds Leo NOK ej godk.
D-10 RR
(Startade: 6, Avbröt: 0, Ej godkänd: 1)
1. Snickars Maja NOK 09:21
2. Snickars Melinda NOK 09:40 +00:19
3. Linnea Hertsbacka NOK 14:40 +05:19
4. Smeds Maya NOK 15:38 +06:17
5. Ella Sandgren NOK 15:48 +06:27
Kauppila Signe NOK ej godk.
H-10 RR
(Startade: 2, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Liam Gulin NOK 09:54
2. Smeds Algot NOK 15:15 +05:21
D-12 2,1km
(Startade: 3, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Ingberg Leah NOK 22:22
2. Sved Ines NOK 23:18 +00:56
3. Sandgren Emma NOK 25:00 +02:38
H-12 2,1km
(Startade: 8, Avbröt: 0, Ej godkänd: 1)
1. Yrjans Pontus NOK 17:05
2. Krook Elliot NOK 19:33 +02:28
3. Rönnberg Tim NOK 22:52 +05:47
4. Antfolk Aron NOK 23:10 +06:05
5. Toivio Leevi NOK 24:21 +07:16
6. Smeds Vidar NOK 25:16 +08:11
7. Wickman Simon NOK 26:55 +09:50
Toivio Natanael NOK ej godk.
D-14 3,5km
(Startade: 2, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Snickars Lea NOK 24:41
2. Snickars Matilda NOK 24:42 +00:01
H-14 3,5km
(Startade: 3, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Hertsbacka Isak NOK 27:35
2. Yrjans Johan NOK 32:45 +05:10
3. Åbacka Petter NOK 37:37 +10:02
D-16 4,1km
(Startade: 0, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
H-16 4,1km
(Startade: 0, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
RR
(Startade: 2, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Krook Nicholas NOK 28:37
2. Stina Dahlqvist 32:05 +03:28